Posted by & filed under blog.

10 nejlepších probiotik pro Vegans

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou užitečné pro naše čtenáře. Pokud si nakoupíte odkazy na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš proces.

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které žijí v těle a poskytují několik zdravotních výhod. Jsou také přítomny v některých potravinách a doplňcích.

Zatímco jogurt je jedním z nejpopulárnějších dietních zdrojů probiotik, není vhodný pro vegany. Naštěstí existuje mnoho dalších způsobů, jak lidé na rostlinné stravě jíst více probiotik. Nejlepší veganská probiotika

Nejlepší veganské probiotické potraviny zahrnují:

1.

Sauerkraut

Sauerkraut je fermentovaná zelí, která je oblíbená v mnoha východoevropských zemích. Tím, že necháte jemně snížit fermentaci zelí v solance, což je vysoce koncentrovaný roztok slané vody. Výsledkem je křupavé a kyselé koření, které dobře funguje v sendvičích, salátech nebo samo o sobě. Nejlepší je vybrat nepasterizovaný produkt, protože pasterizace ničí většinu prospěšných bakterií. Kimchi

kimchi je kořeněná, fermentovaná zelí, která je oblíbená v korejské kuchyni. Obsahuje probiotika, vitamíny a antioxidanty. Proces výroby kimchi je podobný procesu zelí, ale zahrnuje také koření a nějakou další zeleninu. Vegané, kteří jedí ven, by měli zkontrolovat, že restaurace Kimchi neobsahuje mořské plody.

3.

Nakládaná zelenina

Mandling zelenina ve solaně vytváří chutné občerstvení bohaté na probiotiku nebo přílohu, která je vhodná pro vegany. Je možné fermentovat téměř jakoukoli zeleninu, ale některé z nejoblíbenějších možností zahrnují:

 • Cukunky
 • mrkev
 • Ředkvičky
 • Green Beans
 • Květák
 • Červené papriky

Pro další chuť mohou lidé přidat byliny a koření, jako například:

 • česnek
 • Bay listy
 • Černé pepře
 • Semena koriandru

Přestože jsou fermentovaná zelenina Bohatí na několik živin, obsahují také hodně sodíku. Aby se zabránilo rizikům diety s vysokou soli, jako je vysoký krevní tlak a zadržování vody, by si lidé měli užívat nakládaná jídla s mírou.

4.

Kombucha

Kombucha je fermentovaný čaj, který měl v posledních letech oživení. K vaření Kombucha budou lidé potřebovat Scobyho startéra, což je symbiotická kultura bakterií a kvasinek. Tato želatinová hmota nevypadá velmi chutná, ale je plná prospěšných mikroorganismů. Alternativně si lidé mohou v některých kavárnách a supermarketech koupit připravenou kombucha.

Kombucha obsahuje nízkou úroveň alkoholu. Některé verze obsahují dostatek alkoholu, aby je klasifikovaly jako pivo, takže nemusí být vhodné pro některé lidi, včetně těch, kteří jsou těhotné nebo kojení.

5.

Voda kefir

Vodní kefir je probiotický nápoj. Stejně jako u Kombucha vyžaduje startovací kulturu bakterií a kvasinek, která přichází ve formě zrna vodního kefiru. Jsou k dispozici online, v obchodech se zdravotním jídlem nebo od nadšenců fermentovaných potravin. Při správné péči zrna rostou pravidelně a přežívají roky. Tempeh

tempeh je sójové jídlo, které je podobné tofu, ale zahrnuje fermentaci sójových bobů. V důsledku této fermentace je Tempeh bohatý na probiotika a protein. Díky jeho pevné struktuře je vhodná pro použití v různých jídlech. Je to také vynikající zdroj proteinu.

7.

Chléb kváskového chleba

Tradiční kváskový chléb vyžaduje kvárného startéru, který je kombinací mouky a vody, která se fermentovala několik dní. Aby jim umožnili znovu a znovu používat ho k přípravě čerstvého kváskového chleba. Mnoho obchodů a společností nepoužívá fermentovanou startovací kulturu k výrobě jejich kvásku.

8.

Miso

bohaté na antioxidanty, vitamíny B a prospěšné bakterie, miso polévka je skvělou volbou pro vegany hledající probiotickou opravu.

 • Salátové obvazy
 • Smírné omáčky
 • Marinády

Je nezbytné používat teplé, spíše než horké, Voda při výrobě miso polévky, protože vysoké teploty zabíjejí probiotické bakterie.

9.

Opevněné alternativy mléčných výrobků

Některé fermentované mléčné alternativy, jako je mléko a jogurty na bázi sóji a ořechů, obsahují živé kultury. Výrobci přidávají tyto prospěšné bakterie k mléčným alternativám, aby zvýšili své zdravotní přínosy. Doplňky

Zatímco probiotická jídla jsou pro vegany dobrou volbou, ne každý má čas na tyto potraviny a někteří lidé nemusí mít rádi, jak chutnají. V těchto případech nabízejí doplňky snadnou alternativu. FDA) neregulujte probiotické doplňky, takže neexistuje žádná záruka, že tyto výrobky obsahují kmeny bakterií, které výrobci tvrdí, že to dělají. Lidé by měli výzkum výrobků před jejich nákupem a zajistit, aby pocházeli z renomovaného zdroje. Probíhá výzkum výhod probiotik pro výhody probiotik. Vědci objevují, že různé kmeny bakterií mají na tělo řadu účinků. Může být nejlepší jíst různé potraviny bohaté na probiotiku, aby se zajistilo, že do těla vstupují různé kmeny. : Probiotika pomáhají rozkládat jídlo a urychlit trávení. Mohou také snížit zácpu a příznaky Crohnovy choroby a syndromu dráždivého tračníku (IBS). Onemocnění (IBD) a rakovina spojená s kolitidou. Výsledkem je, že vědci navrhují, že probiotika mohou pomoci těmto nemocem zabránit.

 • Vaginální zdraví: Vagina obsahuje hojnost bakterií. Antibiotika, spermicidy a antikoncepční pilulky mohou ve vaginálním traktu vyhodit jemnou rovnováhu, což vede k infekci. Probiotika může obnovit rovnováhu a pomoci předcházet těmto problémům.
 • Duševní zdraví: Odborníci se domnívají, že dobré zdraví střev může ovlivnit duševní zdraví. Výzkum naznačuje, že probiotika mohou snížit pocity deprese a úzkosti, ačkoli k tomu potvrzují další studie. Někteří lékaři proto doporučují, aby lidé užívali probiotika spolu s antibiotiky, aby zabránili AAD. Pravidelně konzumující probiotika mohou těmto podmínkám zabránit a léčit. Probiotické bakterie s sebou nabízejí mnoho zdravotních výhod, včetně sníženého rizika nemoci a zlepšeného vaginálního a duševního zdraví.
 • Pro další podporu zdravé střevní flóry může také pravidelně konzumovat potraviny bohaté U prebiotik, což jsou vlákna, která krmí střevní bakterie a pomáhají jim prosperovat. Dokonce i bez konzumace mléčných výrobků si https://recenzeproduktu.top/ mohou vegané vychutnat řadu fermentovaných potravin a nápojů, které zvyšují jejich zdraví a celkovou pohodu. /li>

 • Vegan/vegetariánský
 • Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents