Posted by & filed under blog.

Briggs a pravděpodobně jednoho dne bude, pokud si jeho „stakeholdeři“ projdou cestu.

Paul Nogier ve Francii. Dr. Adams učil klinickou patologii na Severozápadním institutu akupunktury & Orientální medicína od roku 1987 do roku 1993 a od roku 1984 pořádá workshopy v ušní medicíně. Dr. Adams přednáší v Severní Americe o homeopatii a drenáži od roku 1988.

Takže je to homeopat, a jak čtenáři SBM vědí, homeopatie je The One Quackery To Rule Them All. Je zklamáním, že se Dr. Briggsová také nekriticky spojovala s homeopatií, i když předpokládám, že bychom se neměli divit, vzhledem k jejímu dřívějšímu setkání s homeopaty.

Dále, „drenáž“ odkazuje na lymfatickou drenáž, léčebnou modalitu preferovanou mnoha naturopaty, kteří tvrdí, že napomáhají „detoxikaci“ zlepšením lymfatické drenáže pomocí různých nosních kanálků, přičemž tvrzení je, že všechny druhy příznaků jsou ve skutečnosti způsobeny selháním lymfatické drenáže. správně „detoxikovat“ tělo. Metody jsou tak rozmanité, jako je masáž (která se mimochodem používá ve vědecky podložené medicíně ke zlepšení lymfatické drenáže u pacientů s prokázaným lymfedémem) a ricinový olej, ačkoli se zdá, že „alternativní“ lékaři obhajující tento druhý přístup často nerozumí význam důlkového edému. (Tip: Lymfedém obvykle není dolíčková a edém jamky je obvykle způsoben srdečními, jaterními nebo ledvinovými abnormalitami, i když je může způsobit i žilní nedostatečnost.) I když existuje vědecky podložené zdůvodnění pro použití různých fyzikálních technik ke zlepšení lymfatické drenáže u lidí, kteří trpí lymfedémem, ať už po chirurgickém zákroku nebo z jiných příčin, není vědecky podložené využití lymfatické drenáže tím, o čem zde mluvíme.

Pokud opravdu chcete získat představu o tom, jaký je pan Adams praktik, měli byste se podívat na webovou stránku jeho skupinové naturopatické praxe The Renascent Integral Health Center v Miltonu, Ontario, která popisuje její přístup k péči o pacienty takto:

Důraz léčby je kladen na odstranění blokád, které jedinci brání v tom, aby byl samoléčícím se autoregulujícím organismem. Jsou prováděny terapie, které podporují tělo jednotlivce, protože specificky reaguje na vnější stres, toxické výzvy a energetické dojmy v těle, které se projevily v aktuálním stavu nemoci. Ať už nastupujete na léčbu v centru nebo si necháte provést lékařské intuitivní skenování na dálku, cílem se stává zaměřit se na onemocnění identifikací a řešením základních tělesných nerovnováh, které vytvořily její příznaky. K vyřešení příznaků jdou přístupy Mikhaela a Alison nad rámec dané diagnózy, aby znovu iniciovaly schopnost těla rozpoznat výzvy, kterým čelí, a podpořily jeho schopnost vyřešit svůj stav nemoci.

Zlepší se to. Opravdu jsem nevěděl jistě, co je to ušní lékařství nebo „lékařské intuitivní“ skenování. Naštěstí nám to Adams rád řekne, protože má ve svém týmu „lékařskou intuici“, konkrétně jeho manželku Alison Feather Adamsovou. Lékařské intuitivní skenování je:

Lékařské intuitivní skenování může být provedeno na dálku, je zaslána písemná zpráva a je uspořádána následná telefonická konzultace k projednání skenování. Sken zaznamenává informace uložené v těle na podvědomé úrovni, proto během telefonické konzultace budou prezentované informace diskutovány ve vztahu k tomu, co jedinec právě prožívá na vědomé úrovni. Lékařská intuice může poskytnout vhled do emocionálních a energetických složek chorobného stavu, které nejsou detekovány pomocí standardního diagnostického zařízení.

Aurikulární medicína je reflexní terapie, pouze s „mapováním“ různých částí těla a orgánů do uší, spíše než do nohou a rukou. Zde je Adamsův popis:

Aurikulární medicína je energická reflexní technika, při které se puls a filtry používají k detekci bodů na uchu. Body, které se objevují na uchu, mohou indikovat umístění specifických nerovnováh v těle. Pomocí filtrů jsme schopni identifikovat specifické dysfunkce v těle.

Aurikulární medicína je specializovaný obor energetické medicíny…Lékaři této kliniky používají ušní medicínu jako svůj klíčový diagnostický nástroj a spolupracují se svými klienty na stimulaci sebeléčení (vis medicatrix naturae) prostřednictvím hodnocení stavu onemocnění, prevence onemocnění, hodnocení zdravotního stavu klienta a léčbu a péči o klienta prostředky a látkami, které jsou v souladu s vlastními samoléčebnými procesy klienta.

Aurikulární medicína ve spojení s konvenčními lékařskými testy dokáže najít a léčit příčinu onemocnění. Aurikulární medicína může léčit mnoho stavů, akutních i chronických.

Jsem si jist, že mnoho nemocí a stavů „lze“ léčit aurikulární medicínou. Zda je lze úspěšně léčit ušní medicínou, je zcela jiná otázka. Zajímalo by mě, jestli Adams používá také aurikulární akupunkturu Col. Niemtzowa. Používá však něco, co nazývá Vnitřní alchymie, což slibuje, že vám pomůže:

…znovu se spojte se svým vnitřním potenciálem tím, že vás přenese přes vaše nepohodlí do moudrosti jemné energie, kde vás vaše intuice může vést, abyste viděli věci tak, jak ve skutečnosti jsou. Pravda je základem pro uzdravení a reiniciaci vašeho fyzického těla, stejně jako mentálních, emocionálních a duchovních těl, aby spolupracovaly a přivedly vás zpět do stavu klidu a zdraví. Přicházíte zažít podstatu toho, kým jste, a uvolnit zastaralé naprogramování, které tělo kompenzuje, a přerostlé dojmy o sobě, které vás nevědomky ovlivňovaly.

Myslím, že jsme našli nového kandidáta na Weekly Waluation of the Weasel Words of Woo Dr. Atwooda.

Strávil jsem více slovesnosti, než jsem očekával, pouze na jednoho řečníka, ale předpokládám, že jsem měl štěstí, že úplně první řečník na seznamu mi náhodou poskytl tak bohatý zdroj důkazů, které demonstrovaly, jak nevědecké jsou naturopatické modality. Ve skutečnosti mě název jedné z uvedených přednášek zaujal právě z tohoto důvodu, konkrétně panelová diskuse Thomase Kruzela, M.T., ND; Dickson Thom, ND; Stephen Myers, ND, Bmed, PhD; Kate Broderick, ND s názvem Emunktorologie: Stará klinická věda přinesená nové generaci naturopatických lékařů. Kimball se o tom krátce zmínil ve svém příspěvku, ale nikdy jsem neslyšel ani o emunktorologii. Není jednoduché přijít na to, co to je, kromě toho, že to má něco společného s „vylučovacími orgány“, konkrétně s ledvinami, tlustým střevem, kůží atd., a že skupina naturopatů píšících text o naturopatii Základy z naturopatické medicíny se ji snaží kodifikovat jako nějakou formální naturopatickou studii. Také přírodní lékařka jménem Sabine Thomasová, která tweetuje pod jménem @emunctorology, se radovala, že na té baště přírodní medicíny, na Univerzitě Bastyr, KONEČNĚ existují kurzy emunktorologie. Vzhledem k tomu, jak jsou naturopaté posedlí „detoxikací“, lze si jen představit, jaký druh „detoxu“ zahrnuje tato nová/stará naturopatická „disciplína“. Nepochybně to bude zahrnovat čištění tlustého střeva a potní lóže, aby se „vyplavily toxiny“.

Když mluvíme o „toxinech“, Charles Masur, ND bude mít přednášku o tomto oblíbeném „toxinu“ v mnoha odvětvích „alt-med“, konkrétně o obávaných těžkých kovech, s přednáškou nazvanou Toxické kovy v životním prostředí a jejich role v Oxidační stres. Člověk si klade otázku, zda bude obhajovat provokované testování moči na těžké kovy, jaké prosazuje společnost Doctor’s Data, která v současnosti žaluje Stephena Barretta za to, že měl tu drzost poukázat na to, že pro takový test neexistuje žádný vědecký základ. Optimista ve mně doufá, že ne. Pesimista ve mně si uvědomuje, že téměř každý naturopat, kterého jsem kdy viděl, obviňovat všechny druhy chronických onemocnění z nějakého fantastického, nikdy dostatečně nezdokumentovaného toxického těžkého kovu, také obhajuje chelatační terapii, což je šarlatánství, kromě neobvyklých případů skutečných případů. toxicitou těžkých kovů. Možná bude Masur výjimkou. I kdyby byl, může se spolehnout, že https://recenzeproduktu.top/moveflex/ Jessica Tran, ND, zabere přednáškou nazvanou Přehled detoxikačních strategií těžkých kovů pomocí přírodních a farmaceutických léků, která výslovně slibuje diskusi o chelatační terapii.

Na závěr je zde několik dalších „podivných“ nápadů prezentovaných na setkání AANP. Jeden pochází od skutečného lékaře jménem Dr. E. Denis Wilson, jehož přednáška nese název Použití T3 a bylinné medicíny k obnovení tělesné teploty a překalibrování mnoha tělesných funkcí. Dr. Wilson slibuje:

Tělesná teplota je jedním z nejzákladnějších fyziologických parametrů, ale často je přehlížena. Dr. Wilson bude diskutovat o synergii mezi používáním T3 a bylinnou medicínou k překalibrování vzorců tělesné teploty, aby se pomohlo obnovit dobré zdraví. Diskutována bude také endokrinologie a fyziologie štítné žlázy.

Quackwatch odpovídá:

„Wilsonův syndrom“ vstoupil na trh zdraví v roce 1990, kdy jeho jméno vymyslel E. Denis Wilson, M.D., z Longwoodu na Floridě. Mezi jeho domnělé projevy patří únava, bolesti hlavy, PMS, vypadávání vlasů, podrážděnost, zadržování tekutin, deprese, snížená paměť, nízká chuť na sex, nezdravé nehty, snadné přibírání na váze a dalších asi šedesát příznaků. Wilson však tvrdí, že jeho „syndrom“ může způsobit „prakticky každý symptom, který člověk zná“. Tvrdí také, že je to „nejběžnější ze všech chronických“ onemocnění a pravděpodobně si vybírá větší daň ve společnosti než jakýkoli jiný zdravotní stav. Wilson tvrdí, že objevil typ abnormálně nízké funkce štítné žlázy, při které jsou běžné krevní testy štítné žlázy často normální. Uvádí, že stav je „zejména způsoben stresem“ a může přetrvávat i poté, co stres pomine. Tvrdí, že hlavním diagnostickým znakem je tělesná teplota, která je v průměru pod 98,6 °F (orálně), a že diagnóza je potvrzena, pokud pacient reaguje na léčbu „speciální léčbou hormony štítné žlázy“.

Dr. Wilson také zřejmě zabil nejméně jednoho pacienta předepsáním příliš velkého množství hormonu štítné žlázy. V důsledku toho podle Quackwatch prohrál žalobu pro zanedbání povinné péče a neprovozoval medicínu od roku 1992, kdy mu floridská rada medicíny pozastavila licenci a nařídila mu podstoupit psychologické testy. Přinejmenším nemluví ve stejný den jako Dr. Briggs, i když přednáška Jima Paolettiho, RPh, FAARFM nazvaná Holistický přirozený přístup k léčbě hypotyreózy zazní na sezení hned poté, co promluví Dr. Briggs.

Možná, že mou oblíbenou přednáškou, alespoň soudě podle jejího názvu, bude přednáška Sharum Sharif, ND s názvem Visual Homeopathy – Identifying a Person’s Constitutional Homeopatic Remedy in Minutes, která slibuje:

Pacientská a hollywoodská videa budou použita k demonstraci toho, jak rychle identifikovat pacientovu konstituční nápravu hledáním jednoduchých behaviorálních vodítek a položením 2-5 otázek. Prezentace bude zaměřena na nejčastější léčebné prostředky, které tvoří většinu populace všeobecné naturopatické ambulance.

Kdo věděl, že je to tak snadné? Jako pár otázek a vyberte si trochu vody k léčbě vašeho pacienta.

Celkově se zdá, že mluví nejméně sedm homeopatů. Je tu také Matthew Baral, ND, který je certifikovaný Defeat Autism Now! praktický lékař, a pokud existuje bohatší zdroj autismu a antivakcinačního šarlatánství kromě seznamu DAN! praktici, nejsem si toho vědom. Je toho mnohem víc, než může tento dlouhý příspěvek obsáhnout.

Co by měl říct Dr. Briggs

Uvědomuji si, že Dr. Briggs je v choulostivé situaci. Zdá se, že její srdce je na správném místě, pokud jde o to, aby NCCAM byla více založena na vědě, ale její hlava nezdá se, že by dokázala uznat, jak hluboko do pseudovědy se zahrabala. Vzhledem k tomu, že NCCAM nezanikne, pokud se proti ní nějakým způsobem nepostaví veřejnost do té míry, že ji ani její patron, senátor Tom Harkin (D-IA), již nebude moci chránit před požadavky na její rozpuštění, stane se něco, co je mimořádně nepravděpodobné. brzy si uvědomím, že NCCAM by pro režiséra mohla udělat mnohem horší věci než Dr. Briggs a pravděpodobně se to jednou stane, pokud si její „stakeholdeři“ projdou svou cestou. Nicméně, jak mě někteří čtenáři kritizovali v komentářích k příspěvku Dr. Atwooda, Dr. Briggs se rozhodl přijmout ředitelství NCCAM, když bylo nabídnuto, a jak bylo zdůrazněno, vědec se nemůže stát ředitelem velkého centra. v NIH, pokud není schopnou političkou i vědkyní. Ve skutečnosti, i když si nemyslím, že by to byl případ Dr. Briggse, být politikem se někdy počítá více než být vědcem, jak ukazuje jmenování Dr. Bernadine Healy do čela NIH v roce 1991. Chápu také, že když člověk zastává pozici ředitele NCCAM, je nutné dělat věci, jako je mluvit s AANP, vzhledem k tomu, že přinejmenším v USA naturopati pravděpodobně představují politicky nejvíce spojenou skupinu praktikujících CAM, možná stejně jako homeopaté ve Spojeném království. Takže odmítnutí pozvání k rozhovoru by pravděpodobně způsobilo Dr. Briggsovi potíže.

Ale nebylo by opravdu skvělé, kdyby Dr. Briggs vešel do jámy lvové a promluvil vědou, aby si naklonil? Uvědomuji si, že je stejně nepravděpodobné, že se to stane, jako pro mě, že najdu jedinou molekulu originálního léku v homeopatickém léku 30C, ale rád bych viděl, kdyby Dr. Briggs využil příležitosti promluvit s velkým shromážděním naturopatů a stanovit pár věcí přímo. Například, není to tak dávno, co jsem poukázal ve svém příspěvku o „naturopatické onkologii“ provozované v Cancer Treatment Centers of America, Timothy Birdsall, ND, FABNO, napsal poměrně výmluvný příspěvek pro blog AANP s názvem The problem with výzkum poté, co se zúčastnil National Advisory Council for Complementary and Alternative Medicine, poradního orgánu NCCAM. Dr. Briggs pravděpodobně zná nebo se alespoň setkala s Dr. Birdsallem, vzhledem k tomu, že v rámci své práce musí jednat s poradním sborem NCCAM. Dr. Birdsall ve svém příspěvku vyzval další generaci naturopatů, aby byli více vědecky založeni a produkovali „skvělé vědce“, a zároveň útočil na „redukcionismus“, „alopatii“ a „biochemický model“, charakterizující výzkum. jako „překážku“ pro homeopaty a psaní:

Nakonec musíme vytvořit a ověřit nástroje k sesazení z trůnu randomizované kontrolované studie jako zlatého standardu a vytvořit nové způsoby, jak ověřit klinické přístupy ke zdravotním problémům. Stejně jako homeopaté před více než 200 lety vytvořili dokazování jako způsob, jak lépe porozumět a využít své léky, musíme se odmítnout nechat omezovat tím, jak konvenční medicína pohlíží na zdraví a nemoci.

Zejména Birdsall píše:

Ale nakonec se urazím, protože věřím, že tyto terapie fungují… Ou! věřit? Dobře, ale kde je role důkazů?

Kde vlastně? Pamatujte, že toto je lékař roku 2009 AANP.

Nebylo by skvělé, kdyby Dr. Briggs citoval článek Dr. Birdsalla, upozornil naturopaty, že medicína není věcí „víry“ a poučil je, že ačkoliv randomizované studie mají nedostatky, jsou v současnosti nejlepší nástroj, který máme k zodpovězení mnoha lékařských otázek, včetně mnoha z naturopatie? Nebylo by ještě chladnější, kdyby Dr.